Pro ženy

Aby byly vlasy korunou vaší krásy

single-image

Která žena by nechtěla mít zdravé a krásné vlasy? I když každý si je představuje tak trochu jinak. Kdo má vlasy rovné, častou touží po andělských kudrnách a naopak. Některé problémy ale dokážou potrápit stejně, t už máte vlasy rovné, vlnité nebo kudrnaté.

Jedním z problémů, které trápí především dlouhovlásky, jsou roztřepené konečky. Jejich vznik podporuje nejenom nesprávná péče o vlasy, třeba používání nekvalitních produktů nebo časté barvení, ale i špatná životospráva a stres a také otírání vlasových konečků o oděvy.

Zastřihávání konečků je snadný způsob, jak jejich třepení předcházet. A mnoho lidí by dalo ruku do ohně, že i u výběru data pro stříhání je dobré řídit se lunárním kalendářem. Po zastřihnutí o jeden nebo několik centimetrů budou vlasy působit živěji a zdravěji. Problém se zacucháváním a špatným rozčesáváním vyřeší dobrý hřeben. Už jste zkusili nové hřebeny, které rozčešou vlasy téměř bez tahání?

Pokud máte vlasy s větším sklonem ke třepení nebo krepatění, je samozřejmě nutná zvláštní péče. V každém případě používejte produkty, které jsou určeny pro tento typ vlasů. Vlasy zbytečně nevysušují, dostatečně hydratují a vyživují od kořínků do konečků.

Několik rad na závěr

I když spěcháte nebo jste unavené, nikdy nezapomeňte do umytých vlasů vnést kondicionér a sérum. Poškozené vlasy zbytečně nenamáhejte přílišným fénováním horkým vzduchem, Lepší je nechat vlasy přirozeně uschnout nebo je vysoušet studeným vzduchem. Omezte také žehlení a kulmování vlasů. Pokud si přeci jen vlasy tímto způsobem chcete upravovat, nezapomeňte použít ochranná séra pro úpravu vlasů a investujte do kvalitní žehličky, která je k vlasům šetrná. Pozor dejte i při výběru barvy na vlasyPokud nechcete utrácet za vlasové oleje, každé je vhodné po každém mytí vetřít do konečků, můžete použít i pár kapek obyčejného olivového oleje. Čas od času dopřejte vlasům pořádnou dávku výživy v podobě vlasové masky. Vždycky je lepší nechat si poradit od odborníka, než nosit na hlavě zkažený experiment.

Mohlo by se Vám líbít

img-ads