Pro ženy

Zero waste péče o kudrnaté vlasy

single-image

Unavují Vás již nekonečné zástupy lahviček a pudel s produkty na vlasy a hledáte ekologičtější alternativu? Jste tady správně. Dnes Vám prozradíme dvě must-have ingredience, které by neměly chybět v koupelně žádného kudrnatého jedince, shodou okolností je můžete najít také ve Vaší kuchyni. Výsledkem jsou krásné, zdravé, lesklé kudrny, které vydrží na hlavě celý týden.

Jablečný ocet

Tento typ octu se vyrábí fermentací jablek, která je obohatí o živé kultury, minerály a kyseliny. Přináší výhody v péči o kudrnaté, ale i rovné vlasy, konkrétně o zlepšení zdraví pokožky hlavy, posílení vlasů a zvýšení jejich lesku.

Jak už název napovídá, jablečný ocet je kyselé povahy, s velmi nízkým pH. Proto se ředí vodou minimálně v poměru 1 díl octa ku 5 dílům vody, abychom nenarušili pH pokožky hlavy. Přeliv aplikujte po umytí šamponem a kondicionérem, nechte působit pár minut a důkladně opláchněte vodou. Nakonec můžete zařadit hydratační masku, vlasy mohou být po této kúře vysušené.

Lněná semínka

Alternativa stylingového gelu bez parfemace a toxických chemikálií? Odpovědí je gel z lněného semínka. Strčí do kapsy kdekterý konvenční gel na vlasy a Vaše kudrny budou definované jako nikdy předtím. Stačí 10 minut povařit lžíci lněných semínek v cca hrnku vody. Vznikne hmota gelové povahy – nenechte ji však příliš zhoustnout. Nechejte chvíli zchladnout a přeceďte přes jemné sítko či silonkovou ponožku. Aplikujte stejně jako Váš běžný stylingový gel.

Máte rádi ekologii? Vyzkoušejte ekologické produkty Greenway!

Mohlo by se Vám líbít

img-ads