Pro ženy

Správné mytí vlasů: Na kondicionéru záleží

single-image

Je kondicionér opravdu nezbytně nutný? Co to vůbec je? Používáme více šamponu, než je nutné? Jak často si mýt vlasy?

Duo šamponu a kondicionéru je základním kamenem mytí vlasů. Některé typy vlasů vyžadují větší péči, některým stačí mycí prostředek 7 v 1 na tělo, vlasy, obličej, auto, psa… Jak to tedy s tím mytím je?

Šampon

Běžný smrtelník by měl ve zdraví vydržet 2 až 3 dny bez mytí vlasů, suché vlasy se obejdou bez šamponu klidně týden i déle, lidé s mastnými vlasy po něm musí sahat naopak prakticky každý den. Zkuste s četností mytí za týden experimentovat, může jít jen o návyk, který jsme si vybudovali častým mytím vlasů. Pokožka pak nemá dostatek tuků ke svojí ochraně a ochraně kořínků vlasů, a tak produkuje nadměrné množství tuku.

Šampon nanášíme do důkladně namočených vlasů a pouze ke kořínkům. Není nutné jej nanášet do délek – to nám ušetří velké množství produktu. Oplachujeme jej vždy teplou vodou. V obchodě najdeme již plno tuhých šamponů bez plastového obalu – především u tohoto druhu šamponu nezanedbávejte důkladné opláchnutí před aplikací.

Kondicionér

Zatímco šampon kutikulu vlasu otevírá a čistí, kondicionér se stará o to, aby byla zpátky doplněna výživa vlasu a kutikulu čistého vlasu zavírá. Zjemňuje a uhlazuje vlasy, usnadňuje jejich rozčesávání a obecně pro udržování optimálního zdraví vlasu. Nanáší se po opláchnutí šamponu a nechává se působit v řádech minut, doporučený čas je napsaný většinou na produktu. Smýváme studenou vodou, abychom zabránili třepení vlasů a aby kutikula zůstala uzavřena.

Ani tady výrobci nezaháleli a na trhu je dostupné nepřeberné množství tuhých kondicionérů bez plastového obalu.

Pokud se ale děsíte dalšího produktu navíc, můžete vyzkoušet tzv. co-wash, neboli hybrid šamponu a kondicionéru nesoucí výhody každého z nich.

Máte rádi ekologii? Vyzkoušejte ekologické produkty Greenway!

Mohlo by se Vám líbít

img-ads