Pro ženy

Jak správně pečovat o světlé vlasy

single-image

Každá z nás se někdy ve svém životě chtěla stát platinovou blondýnou. Pokud jste blondýna od přírody, obarvená nebo se chcete stát světlovláskou, tak si přečtěte několik rad, jak právně pečovat o světlé vlasy.

Přírodní blondýny mívají vlasy jemnější, než tmavovlásky. Jestliže si necháváte vlasy barvit u profesionálů, tak se vám častým barvením poškozují, vysušují, ztrácíte jejich lesk a jsou jako bez života. Chcete, aby vaše vlasy byly zdravé, pružné a plné lesku? Která z nás by nechtěla mít vlasy lesklé a pevné. Používejte speciální vlasovou kosmetiku. Kupte si přípravky, které vaše přírodní nebo barvené blond vlasy budou posilovat.

Profesionálové doporučují používat vlasové přípravky, které obsahují složku panthenol. Ten dodá vašim vlasům tolik potřebnou vlhkost. Vlasy se vám nebudou vysušovat a lámat. S panthenolem budete mít krásné a zdravé vlasy.

Další důležitou složkou, kterou obsahuje některá vlasová kosmetika je přírodní kukuřičný olej, který vaše vlasy vyživí od kokoříků až ke konečkům. Vyzkoušejte několika týdenní kúru a uvidíte, že vaše blond vlasy získají na lesku, pevnosti a síle.

Nemusíte si speciální vlasové přípravky na blond vlasy přírodní nebo barvené objednávat přímo u vašeho kadeřníka. Existují i nejrůznější šampony, kondicionéry, balzámy a olejíčky, které jsou běžně k dostání na trhu a koupíte je v kamenných obchodech s kosmetikou nebo na internetu. Zvolte ten nejvhodnější pro váš typ vlasů pro zvýraznění barvy. Tyto přípravky zintenzivní blond barvu, která je vždy jedinečná. Ať už máte odstín laděný do zlatavých nebo stříbřitých tónů, s použitím vhodné vlasové kosmetiky budou vždy krásně lesklé.

Pokud nejste světlovlásky od přírody a necháváte se barvit u kadeřníka, tak zvolte vlasovkou kosmetiku, která je přímo na barvené vlasy. Stalo se vám někdy, že po návštěvě koupaliště nebo bazénu se na vašich obarvených vlasech objevil zelený proužek? Nepanikařte. Působením chlóru, který je přítomný ve vodě, se to běžně stává. Velmi rychle a účinně se nechtěné zelené barvy můžete zbavit, když budete používat vhodný šampon na blond vlasy.

Nepříznivé účinky UV záření

Zvlášť důležité je pečovat o vlasy v letních měsících, kdy na ně nepříznivě působí UV záření. Světlé vlasy mají mnohem méně melaninu než tmavé nebo světle hnědé vlasy.  Blond vlasy jsou náchylnější k poškození. Pokud se chystáte na dovolenou k moři, kde je slunce mnohem intenzivnější než u nás, tak si s sebou nezapomeňte koupit speciální šampon, balzám a kondicionér. Poraďte se s odborníky a chtějte pro sebe to nejlepší.

Také je vhodné posilovat nejen barvené vlasy, ale také přírodní blonďaté vlasy vitamínovými doplňky, které zakoupíte v lékárně. Jsou to speciální vitamíny posilující vlasy od kořínků. Tyto přípravky nejen příznivě ovlivňují vaše vlasy, ale také působí na nehty a pokožku.

Babské rady

Existují nejrůznější babské rady, jak získat krásně lesklé vlasy.  Jednou za měsíc vyzkoušejte lázeň vašich vlasů ve vodě, ve které vyluhujete heřmánek. Vlasy budete mít nádherně lesklé a světlé. Dalším přírodním pomocníkem pro udržení blond barvy je šťáva z citronu. Naneste ji na vlasy a jděte na sluníčko.

Mohlo by se Vám líbít

img-ads