Šperky hrají podstatnou roli v životě ženy. Vždyť ženy jsou šperky obdarovávány již léta. Není divu! Takový dobře vybraný šperk potěší kolikrát víc, než pugét květin. Co si budeme povídat, květina jistě potěší každou ženu, avšak krása květů, stejně tak i jejich vůně je jen dočasná, kdežto třpyt šperků přetrvává. Kvůli tomu se však pánové nemusejí květinářství obloukem vyhýbat. Neboť jak je známo, květina šperk hezky doplňuje.
Ať už muž, nebo žena, pro každého má šperk odlišný význam. Pro muže je šperk nejen hodnotnou komoditou, průvanem v jeho peněžence, ale bezesporu i klíčem k srdci jeho milované. V životě žen zase šperky hrají hned několik rolí. Nejenže je krášlí a zdobí, mají pro ně i jistou symbolickou hodnotu. Příslib svatby a život s milovaným partnerem se do ženských srdcí bezesporu zaryje více, než prsten do jejich prsteníčků.
Ze šperků je to právě prsten, který nese velkou symbolickou hodnotu, ať už je to zásnubní, snubní nebo jednoduše s láskou darovaný. To moc dobře ví odborník na šperky – společnost Polomio. Na jejich internetových stránkách již mnoho mužů zvolilo správný prsten pro svou životní lásku. Právě spoluzakladatel společnosti Polomio, šperkař a designér – David Lomos si je moc dobře vědom, že každý šperk musí být originál, stejně tak, jako jeho budoucí nositel/nositelka. Výrobě a návrhu šperků se věnuje již od svých 13 let, proto má i jistý odhad nejen na kombinaci materiálů, ale také na design onoho šperku. Zkrátka a dobře šperky Polomio sklízejí obdiv všude tam, kde dosáhne jejich záře.
Ale zpět k symbolice prstenů, jelikož na tu se kladl důraz již ve starověkém Egyptě. Při každém obřadu, kdy jsou spojeni dva lidé v manželský pár, hraje prim vzájemné předávání prstenů. Při obřadu si pár slibuje lásku a věrnost v čase dobrém i zlém a to vše je zpečetěno právě snubním prstenem, který se v tom nejlepším případě usadí na prsteníčcích oněch dvou lidí natrvalo.Vždyť ani prsten, jako symbol manželství nebyl vybrán pouze náhodně. Také jste se někdy sami sebe ptali, proč zrovna prsten? Proč si oni novomanželé při obřadu nevyměňují třeba náušnice nebo náhrdelník? Pravděpodobně za to může právě tvar prstenu. Kruhovitý tvar jednoduše nemá konec a právě takové by mělo být každé manželství. Že realita je někdy trošku jiná, za to zásnubní, ani snubní prsten opravdu nemůže.
Věděli jste ale, že v dřívějších dobách snubní prsten dostávali pouze ženy, a že muži jej začali nosit až v polovině dvacátého století? Ani za symbol věrnosti a oddanosti nebyl dříve považován. Prsten na prsteníčku ženy kdysi znamenal pouze onu změnu stavu a fakt, že je již žena zadaná a pro ostatní muže tak nedostupná. Dnes nesou partneři tíhu prstýnků a s nimi spojenou symboliku věrnosti a oddanosti stejným dílem. Proto by se i na jejich výběru měli podílet společně. Však snubní prstýnky nejsou žádným překvapením. Budoucí manželé si tak mohou vybrat nejen tvar, materiál, ale i celkový design snubních prstýnků. Dle libosti si do nich mohou nechat vyrýt například datum jejich svatby.
Když už se budoucí novomanželé věnují výběru snubních prstýnků, je více než pravděpodobné, že se na ručce oné budoucí manželky blýská zásnubní prsten, který je jakousi předzvěstí nastávajícího svazku. A právě zásnubní prsten může být pro nastávající velkým překvapením. A jeho výběr není pro partnera žádnou hračkou. Už jen vybrat tu správnou velikost dá spoustu práce, pak zvolit design, který ocení hlavně jeho partnerka a ani předání onoho kouzelného kroužku by se nemělo nijak podcenit.
Zásnubní prstýnek můžete vhodit do skleničky se sektem, můžete přistoupit na klasické předávání, kdy si kleknete a za doprovodu kouzelné hudby a s kyticí rudých růží v pozadí ladně otevřete krabičku, fantazii při žádání partnerky o ruku se však meze nekladou. Však mnoho zamilovaných mužů se nezdráhá podstoupit krkolomné a kaskadérské kousky, kterými seberou dech nejen své milované, ale zcela jistě i širokému okolí. Ať tak či onak, třpyt onoho zásnubního prstýnku bude pomyslnou třešničkou na dortu.
Lovecký nůž – spatříte oko draka!