Pro muže

Brašna na nářadí – věrný společník každého řemeslníka

single-image

Jestliže patříte mezi profesionální řemeslníky, jistě dobře chápete význam správné organizace nástrojů a materiálu. Každá minuta navíc strávená hledáním nebo nejistotou vás připravuje o peníze i prestiž v očích zákazníka. I proto věnujte výběru správné brašny na nářadí patřičnou pozornost.

Jste si však jisti, čím se během nákupu řídit? Máte alespoň zběžnou představu, jak by měla taková brašna vypadat? Pokud nikoliv, začtěte se do následujících řádků.

Vyberte materiál, který dobře poslouží a dlouho vydrží

Za naprostý základ považujeme materiál, z něhož je celá brašna vyrobena. V současné době se z největší obliby těší kůže a polyester. Záleží jen na vašem vkusu a požadavcích. 

Kůže představuje léty ověřenou klasiku pyšnící se vysokou odolností. Poradí si jak s vodou, tak ohněm a díky tahové odolnosti se nemusíte bát, že by se vám někde udělala díra. Bohužel z poměrně neforemného materiálu nelze vytvořit malé přihrádky a kapsičky pro uložení drobného materiálu. Radost neudělá ani poměrně vysoká pořizovací cena. 

Na druhé straně stojí polyester s nízkou hmotností a flexibilitou. Brašny se pyšní velkým počtem drobných kapes a snadnou skladností. Dokonce ji můžete po vyprázdnění a skončení práce uložit třeba do igelitky. Odvrácenou stranu mince spatřujeme v nízké odolnosti proti ohni a vodě. Výjimkou nejsou ani díry vznikající v nejvíce namáhaných místech. 

Pamatujte na ergonomii a snadnou manipulaci 

Myslíte si, že krátký přesun automobilu na místo určení nějak zvládnete i s neforemným báglem? Jen si představte, že podobných procházek absolvujete za jediný den třeba deset a třeba změníte názor. Základem je odolný ramenní popruh s posuvným polstrováním a širokým nastavením výšky. Snadno si tak brašnu přizpůsobíte postavě.

Široká, polstrovaná ucha musí být možné uchopit i v rukavicích. Dbejte na možnost jejich uchopení jednou rukou pro případ, že budete potřebovat druhou ruku uvolnit.   

Každý řemeslník potřebuje něco trochu jiného

Asi se nikdy neobjeví brašna, která by vyhovovala všem. Ještě před jejím pořízením se dobře zamyslete nad nářadím, které potřebujete prakticky nonstop a nástroji, které využíváte jen sporadicky. Největší roli samozřejmě hraje vykonávané řemeslo. Jakýsi společný základ spočívá ve velkém množství kapes pro uložení nářadí, drobného spojovacího materiálu, brusných kotoučů či svorek. Čím méně času strávíte hledáním, tím lépe. 

Kromě prostoru na vybavení neopomíjejte ani místo na uložení faktur, papírů nebo notebooku. Ačkoliv je papírování nefalšovanou noční můrou řemeslníků, v dnešní době se bez něj zkrátka neobejdete. 

Nemůžete si vybrat? Nechte si brašnu vyrobit na míru!

Nemůžete si v nabídce brašen najít svého favorita? Chybí každé z nich něco k dokonalosti? Máte jasnou představu o tom, jak by měla vypadat? Pokud ano, nelámejte věc přes koleno a nechejte si ji ušít na míru. Zaplatíte sice více než při koupi standardizovaného modelu, vynaložené peníze se vám však vrátí ve výrazně vyšší efektivitě práce.

Mohlo by se Vám líbít

img-ads