Výlety

Václavské náměstí

single-image

V minulosti byla náměstí místem, kde se setkávali občané měst a vedli rozhovory a debaty. Společenská úroveň města nebo obce se posuzovala podle toho, jak to na náměstích žilo. Na významných náměstích se odehrávaly také nejrůznější historické události, které ovlivnily život naší celé země.

Na území naší metropole Prahy se nachází velké množství náměstí nebo nábřeží, která se od sebe liší různými architektonickými styly a vážou se k nim nejrůznější historické události. Nejvýznamnější pražská náměstí začala vznikat během 9. století.  Turisté, kteří navštíví naše hlavní město, si mohou prohlédnout historická náměstí jako je např. Anenské náměstí, Haštalské náměstí, Betlémské náměstí, Karlovo náměstí, Staroměstské náměstí a jiná. Některá z nich si uchovala svůj původní ráz a některá se během doby změnila v rušné dopravní tepny.

Mezi nejznámější pražské náměstí patří Václavské náměstí. Vzniklo již v roce 1348, kdy bylo založeno Nové Město a stalo se tak jeho centrem. Z historických pramenů se dozvídáme, že se zde obchodovalo s koňmi a jinými komoditami. Původně se dnešní Václavské náměstí nazývalo Koňský trh. V dnešní době jsou nevýznamnějšími dominantami Václavského náměstí Národní muzeum a socha sv. Václava, který je patronem České země. Tato socha sem byla umístěna roku 1913. Sochu vytvořil Josef Václav Myslbek. Z dalších historických událostí můžeme uvést rok 1918, kdy na tomto místě bylo vyhlášeno samostatné Československo.

Václavské náměstí patří k turisty nejnavštěvovanějším místům Prahy. Nachází se zde významné historické stavby, kanceláře, směnárny, banky, obchody nejrůznějších světových značek a velké i menší hotely a restaurace. Hotely nabízí zahraničním turistům kvalitní ubytovací služby. Mezi top hotely, které se nachází v centru Václavského náměstí, patří Hotel MERAN. Hotel je vhodný pro turisty, kteří chtějí poznat krásy hlavního města a chtějí bydlet přímo v jeho centru. Mohou se po Praze pohybovat pěšky a vychutnat si tak krásy velkoměsta nebo mohou využít městskou hromadnou dopravu. Více informací naleznete na hotelmeran.cz

Václavské náměstí je také významným kulturním centrem. Na náměstí a v jeho okolí se nachází mnoho význačných památek, muzeí a divadel. Václavské náměstí je široký bulvár, kde jsou také místa, která slouží k odpočinku. Uprostřed jsou ostrůvky s květinami a mnoho laviček.

Mohlo by se Vám líbít

img-ads