Výlety

Objevte pravý význam slova wellness na Lipně

single-image

Slovo wellness se objevuje na mnoha místech, spousta zařízení cestovního ruchu nabízí wellness pobyty, poradci na výživu zařadili slovo wellnessdo svého slovníku, reklama na fitness centra a sportovní aktivity slovo wellness obsahuje často také. Wellness je zkrátka všude. Co vlastně ale slovo wellness  znamená? Obecně lze říci, že wellness znamená zdravý životní styl, který vede k harmonii těla a duše a vše zdravé, co nám dělá dobře!

Význam slova wellness

Životní styl wellness zapadá do koncepce 21. století – být stále mladý, svěží, štíhlý a v pohodě. Wellness zahrnuje mnoho postupů, které mají napomáhat ke spokojenému životu, který obvykle prožíváme ve shonu a stresu. Wellness také přispívá k dosažení optimální hmotnosti pomocí zdravé, vyvážené a racionální výživy a pomocí pravidelného pohybu. Důležitá ovšem nejsou jen čísla, tzn. hmotnost, váha a ideální proporce, ale to, aby se člověk cítil v psychické pohodě. Wellness jako životní styl přispívá ke zvládání stresu, přináší dostatek odpočinku a umožňuje načerpání nové energie.

Pokud se rozhodnete pro wellness jako životní styl, čeká na vás pravidelné sportování, vyvážený a zdravý jídelníček, uvolňující masáže a koupele, optimalizace váhy, omezení stresu a schopnost zvládat konfliktní situace, pravidelná relaxace a rehabilitace, nalezení duševní rovnováhy a soužití s přírodou.

Další formou wellness jsou relaxační procedury. Takový wellness víkend můžete se vším všudy strávit třeba na břehu naší největší vodní nádrže – Lipno.

Zdraví můžeme ovlivnit

Myšlenka wellness je založena na myšlence, že kvalitu a délku života neovlivňuje pouze genetické dědictví, ale také to, jak se k sobě během života chováme, zda dodržujeme správnou životosprávu. Výživa a zdravá strava mají velký vliv i na naši obranyschopnost a schopnost odolávat nemocem.

Wellness vám pomůže odstranit bolesti zad, potíže s krční páteří. Omezíte-li ve svém životě stresové situace, povede to ke stabilizaci důležitých pochodů ve vašem organismu, zlepší se vám hodnota krevního tlaku, přestanou vás trápit bolesti hlavy a budete se cítit lépe. Na provedení pozitivních změn není nikdy pozdě.

Pravidelný pohyb a sport

Tělo je kompaktní celek, a pokud pracuje správně, je v organismu nasolena rovnováha. V těle totiž vše souvisí se vším a nerovnováha v jedné části ovlivňuje další pochody. Ve wellness je důležité, abyste dělali hlavně to, co vám dělá dobře a působí pozitivně na vaši psychickou a fyzickou pohodu. To se týká i pravidelného pohybu a sportu. Máte-li rádi individuální sporty, věnujte se plavání a běhání, pokud dáváte přednost kolektivu, začněte pravidelně navštěvovat fitness centrum nebo se účastněte kolektivních sportů.

Areál Lipno Point nabízí mnoho sportovních aktivit uvnitř i venku, v létě i v zimě. Lipno jako takové je pak skvělým lákadlem pro jachtaře a v zimě pro bruslaře.

Relaxace a dobrá psychická kondice

Během relaxace se v těle uvolňuje svalové a psychické napětí. Relaxace neznamená pouze celodenní ležení u televize, ale mohou to být také například výlety do přírody, které našemu tělu pomohou načerpat nové síly nebo práce na zahrádce. Základem relaxace je tedy to, že člověk provádí takovou činnost, která ho baví, je mu příjemná a naplňuje jej klidem a dobrou náladou.

Lipno má kouzelné okolí, které můžete prozkoumávat klidně s celou rodinou či přáteli. Výlety na koních jsou vynikajícím relaxačním výletem. V blízkosti je i největší stezka korunami stromů u nás. Okolí Lipna je vhodné pro cyklisty, turisty a v zimě především pro vášnivé lyžaře, kteří kromě českých sjezdovek mohou navštívit i blízké Rakousko.

Mohlo by se Vám líbít

img-ads