Ověřené služby

Jak správně nakupovat a prodávat starožitnosti

single-image

Pokud jste se rozhodli, že své peníze investujete do uměleckých děl nebo jiných uměleckých předmětů a navštívíte obchod se starožitnostmi, tak vám poradíme, jak správně umělecká díla nakupovat.

Není důležité stáří uměleckého předmětu. Důležitý je věhlas a talent autora. Není bezpečné nakupovat drahá umělecká díla přes internetové aukce. Velmi lehce se může stát, že místo originálu vám bude zaslána levná kopie. Pokud chcete koupit opravdu drahé dílo, tak je dobré si nechat vyhotovit vlastní znalecký posudek od odborníka. Jestliže vám prodávající nabízí znalecký posudek, který nechal zhotovit on, tak se také může stát, že nebude pravý. U obrazů s cenou, která je v řádu milionů korun je nejlepší požádat o znalecký posudek Národní galerii.

V bazarech nebo zastavárnách ty nejdražší díla jistě neseženete, ale můžete tam koupit díla autorů méně známých.

V případě, že se chystáte do starožitnictví, tak je dobré si nejdříve sehnat reference. Mezi uznávaná pražská starožitnictví patří DREAM WORK s.r.o. – Antik Maiselova.

Starožitnictví nabízí možnost nákupu v kamenném obchodě na pražském Josefově v Praze 1 nebo také v e-shopu. Více informací získáte na www.antik-diamond.com. Obchod nabízí velký výběr šperků a starožitností, ale také jejich výkup.

V případě, že naopak chcete nějaké umělecké dílo nebo šperk prodat, tak se vyhýbejte zastavárnám a bazarům. Tito obchodníci dovedou odhadnout vaši nezkušenost a jsou schopni vás napálit. Pokud prodáváte obrazy nebo sochy, tak si určitě nejdříve najděte informace o autorovi díla. Zásada je nikdy neprodávat v prvním starožitnictví. Navštivte jich co nejvíce a porovnejte si nabídky.

Někdy bývá výhodnější dát umělecký předmět do komise. Doba, než předmět prodáte je delší, ale peněz, které utržíte, bývá více. U šperků a drahých kamenů není dobré je prodávat na váhu. Je to hodně prodělečné. To je lepší je neprodávat a nechat si je.

Mohlo by se Vám líbít

img-ads