Výlety

Jaké památky navštívit v historickém centru Prahy

single-image

Historické centrum Prahy je naprosto nesrovnatelné s jinými historickými městy u nás, ale také s jinými památkovými městy ve střední Evropě. Pražská architektura se vyvíjí již asi 1000 let.

Návštěvníci Prahy si mohou prohlédnout historické památky všech slohových období. Ať už se jedná o gotiku, renesanci, baroko a architektury po první i druhé světové válce. Například Nové Město pražské má unikátní středověký urbanistický koncept.

Pražské historické centrum je zapsáno v seznamu UNESCO (Seznam světového kulturního a přírodního dědictví. Praze se říká „Stověžatá Praha“ nebo také „Matička Praha“. Pokud se na Prahu díváte z výšky, tak je plná pozlacených věží, chrámů a kopulí kostelů.

Pro návštěvníky hlavního města je nejvýhodnější ubytování v samotném centru Prahy, aby se mohli pohodlně pohybovat v historické části pěšky. K nejoblíbenějším pražským pensionům patří pension Dientzenhofer, který se nachází pouze 5 minut chůze od Karlova mostu. Více informací o penzionu naleznete zde dientzenhofer.cz

K nejnavštěvovanějším místům v historickém centru Prahy patří například Pražský hrad, který byl po staletí sídlem českých panovníků. Pražskému hradu dominuje gotická katedrála sv. Víta. Na Pražském hradě dále turisté mohou navštívit Královský palác s Vladislavským sálem, Císařskou konírnu, Daliborku se Zlatou uličkou nebo baziliku sv. Jiří. Za vidění také stojí letohrádek královny Anny. Dalšími jedinečnými místy jsou Malá Strana, Vyšehrad, Staré Město a Josefov s Židovským Městem.

Nesmíme zapomenout na nejznámější pražský historický skvost a tím je Karlův most. Je to nejstarší most v Praze. Má 16 oblouků a 30 soch a sousoší. Vede přes řeku Vltavu a na každém konci mostu je věž. Staroměstská mostecká věž na východě a Malostranská mostecká věž na západě.

Ve středu Starého Města se nachází Staroměstské náměstí, kterému dominuje Staroměstská radnice s orlojem. Pokud se vydáte na prohlídku historickým centrem Prahy, tak si nesmíte nechat tuto unikátní památku ujít. Každou celou hodinu se na orloji objevuje 12 apoštolů a to postupně ve dvou okénkách.

Praha je nejen historickým městem, ale naleznete zde také mnoho zahrad a parků. V centru Prahy se nacházejí Petřínské sady, které leží mezi Strahovem a Malou Stranou. Poblíž Václavského náměstí je Františkánská zahrada a na Vinohradech jsou to Rigerovy sady.

Mohlo by se Vám líbít

img-ads