Zajímavosti

Veletrh CIMT Peking 2015

single-image

České firmy, které vyvážejí do Číny tvářecí a obráběcí stroje více než šedesát let se pravidelně účastní největšího oborového mezinárodního veletrhu CIMT v Pekingu. V roce 2015 se veletrh konal od 20. do 25. dubna.

Tento rok podpořil české vystavovatele ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a ředitel Svazu strojírenské technologie p. Oldřich Paclík. Spolu s viceprezidentem CMTBA (čínský svaz výrobců a uživatelů obráběcích strojů) panem Wang Limingem zahájili prezentaci českých společností.

Svaz strojírenské technologie navázal spolupráci s čínským svazem výrobců a uživatelů obráběcích strojů CMTBA před více než 20 lety. Český svaz aktivně podporuje účast ČR, kterou reprezentují české firmy na čínském veletrhu.

V roce 2015 se výstavy zúčastnilo přes 1500 vystavujících společnosti z 26 států. Co se týká počtu návštěvníků, tak odhadem jich bylo kolem 300 tisíc. Veletrh CIMT v Pekingu je 2. nejvýznamější oborovou výstavou na světě a jedná se o nejprestižnější veletrh obráběcích strojů v Asii.

V České republice se například zabývá měřící a automatizační technikou firma Limat s.r.o. Firma působí na českém trhu od roku 1995 a byla založena na základě dlouholetých zkušeností s vývojem automatizačních a odměřovacích zařízení pro československý průmysl obráběcích strojů.

Mohlo by se Vám líbít

img-ads