Kvalitní zboží Zajímavosti

Jak správně vybrat dobrou dětskou obuv

single-image

Všichni rodiče chtějí pro své děti to nejlepší. Výjimkou není ani nákup dětské obuvi. Jak se vlastně kvalitní dětská obuv pozná?

Důležité je, aby dětská bota měla dostatek prostoru ve špičce boty, která by měla být kulatá. Tak bude mít dítě pro své prsty dostatek místa. Vnitřní hrana obuvi by měla být rovná, aby mohl být palec v přirozené poloze a nebyl přitlačen k ostatním prstům u nohy.

Co se týká materiálu svršku obuvi, tak je důležité, aby to byl přírodní materiál, jako je textil nebo useň. Tyto materiály jsou prodyšné a měkké. Také dobře absorbují vlhkost. Pozor nejdůležitější vlastností je, že se velmi dobře přizpůsobují anatomickému tvaru dětské nohy. Naopak umělé materiály jsou naprosto nevhodné. Nepřizpůsobí se tvaru dětské nohy a jsou neprodyšné. Uvnitř boty pak vzniká prostředí, ve kterém se velmi lehce tvoří plísně a bakterie.

Vnitřní část boty by měla být vybavena stélkou ze savého materiálu jako je opět textil nebo useň. Vhodný je také syntetický materiál se zvýšenou propustností. Pokud není součástí boty stélka, tak alespoň vložka ze savého materiálu.

Opatek boty by měl dětskou nohu fixovat a nemělo by dojít k nějakým nežádoucím bočním pohybům paty nohy.

U dětí až do 5 let se rodičům doporučuje kupovat kotníčkovou obuv a to dokonce i na doma.

Co se týká ohebnosti obuvi, tak v místech, kde se dětská noha při chození ohýbá, tak musí být bota co nejohebnější. Záleží to hlavně na tuhosti podešve. Obuv je tužší, když je silnější podešev. Na ohebnosti boty závisí zdravý vývoj dětské nohy. Tuhá podešev také zvyšuje únavu a naruší pohodlí při chození.

Samozřejmostí je co nejnižší podpatek, který má mít velkou plochu, aby dítě udrželo stabilitu.

Hmotnost boty by měla být co nejnižší. V případě, že je bota těžká, tak se zvýší zátěž na pohybový aparát a děti jsou pak rychleji unavené.

S nákupem zdravé dětské obuvi si nechte poradit ve specializovaných prodejnách, kde vám proškolený personál pomůže i s měřením nohy vašeho dítěte. Mezi kvalitní firmy, které mají v sortimentu také jiné zdravotní pomůcky, patří AB Asistent s.r.o.  Můžete si vybrat z jejího sortimentu na internetových stránkách zdravotnicke-potreby-a-pomucky.cz nebo navštivte kamennou prodejnu Polámaný mraveneček na Praze 1.

Mohlo by se Vám líbít

img-ads