Zajímavosti

Učit se ruštinu má v Česku smysl

Slušná znalost angličtiny už vám v dnešní době nezajišťuje žádné výhody, je to normální věc. Proto se začíná klást stále větší důraz na druhý jazyk. V našich končinách je vcelku jasné, co se vyplatí kromě angličtiny učit. Je to němčina nebo ruština. Němčina se zdá spoustě lidí hrozná a také několik dalších faktů nahrává ruštině. … Pokračovat ve čtení Učit se ruštinu má v Česku smysl
single-image

Slušná znalost angličtiny už vám v dnešní době nezajišťuje žádné výhody, je to normální věc. Proto se začíná klást stále větší důraz na druhý jazyk. V našich končinách je vcelku jasné, co se vyplatí kromě angličtiny učit. Je to němčina nebo ruština. Němčina se zdá spoustě lidí hrozná a také několik dalších faktů nahrává ruštině.

Není to jen o tom, jaké jazyky se učíte ve škole. Pracující lidé často navštěvují večerní jazykové kurzy a zdokonalují se. Dá se to skloubit s prací. Například jazyková škola Lingua Sandy nabízí několik variant kurzů (hodina jednou, dvakrát, třikrát nebo čtyřikrát týdně, víkendové vyučování apod.). Na kurzech pro veřejnost se obvykle schází pracující lidé, kvalifikovaní lektoři s tím počítají a používají několik metod výuky, které vás i po náročném dni dokáží vybičovat k výkonům.

Z analýzy jazykové školy Lingua Sandy vyplývá, že veřejnost má největší zájem o kurzy angličtiny všeho druhu (pro právníky, pro lékaře a zdravotní sestry, obchodní angličtina, …). Ale co studovat dalšího, když chcete něco víc? Ruštinu.

Čechy ruština baví

Taky jste jako malí milovali Mrazíka? Ruská kultura včetně pohádek, literatury a hudby je nádherná a pro nás ze střední Evropy netypická. Zároveň je ruština slovanský jazyk (dokonce nejrozšířenější slovanský jazyk), takže to pro vás nebude tak těžké. Mnoho slov je podobných češtině nebo aspoň slovenštině a s přízvukem a výslovností je to pro nás taky snadnější než například ve zmiňované angličtině.

Rusky mluví 300 milionů lidí na světě, pro 160 milionů z nich je ruština mateřským jazykem. Rusko je vůbec největší zemí světa. Není to dostatečný důvod, proč začít navštěvovat kurzy ruštiny Praha?

Je to běh na dlouhou trať, jazyk se obvykle učíte dlouhá léta. Ruština má pro Čechy tu výhodu, že v podstatě stačí se naučit azbuku. Jakmile překonáte tento háček, už je to paráda. Gramatiku často cítíte podle češtiny, význam mnohých slov odhadnete. Nepředstavujte si to jako slovenštinu, ale rozhodně je to snazší než francouzština, němčina nebo španělština, což jsou další u nás běžně studované jazyky.

Leave a Comment

Mohlo by se Vám líbít

img-ads