Pro muže

Výhody moderních podběráků na ryby

single-image

Od jara do zimy najdeme na březích českých řek, přehrad a rybníků dost rybářů, které od provozování jejich záliby neodradí ani špatné počasí. Je pravda, že na zimní rybolov si troufnou jen opravdoví nadšenci. Parádní úlovek za tu trochu nepohody určitě stojí. A opravdovou radost udělá spíše než vypasený kapr, štika cejn nebo jiná dravá ryba.

Ti, kteří s rybařením začínají, loví nejčastěji v kaprových vodách. Chytají nejenom kapra, naší národní rybu, ale i cejnky, plotice, podoustve či ostroretky. K tomu abyste si rybaření opravdu užili, nemusíte nutně mít vybavení za desetitisíce Korun. Pro začátek si vystačíte se základním modelem prutu a podběráku. Vybírejte kvalitní rybářské vybavení za rozumnou cenu a pokud si nevíte rady, volte raději produkty renomovaných značek a nechte si poradit od zkušenějších rybářů nebo prodavačů ve specializovaných prodejnách.

I když výběr podběráku není tak zásadní, jako výběr prutu, je třeba mu věnovat určitou pozornost. V současné době jsou podběráky snadno rozložitelné, lehké a pevné, odolné proti zkroucení. Tyto vlastnosti jsou zajištěny použitím hliníku a nejrůznějších moderních materiálů, jako je uhlíkový kompozit. Síťky podběráků jsou z vyrobeny rychleschnoucích vláken, které neabsorbují zápach. Jednotlivé modely podběráků se liší velikostí rukojeti, hlavy sítě i ok sítě. Záleží na tom, zda budete lovit kapry nebo jiné druhy ryb na feeder nebo na plavanou. Na výběr jsou podběráky s teleskopickými nebo sestavovacími tyčemi nebo můžete koupit samostatně podběrákovou hlavu a podběrákovu tyč a podběrák tak ještě více přizpůsobit svým požadavkům. Hlava podběráku může být oválná nebo trojúhelníková.

Překvapivě mnoho rybářů nemá rybí maso příliš v lásce. Lov je pro ně koníček a chycené kusy pouze vyfotí a poté pustí. Právě tito rybáři by mohli ocenit podběrák MIDDY Baggin Speed Carp 24″ Spoon s polstrovanou přední hranou hlavy, která zabrání poškození ryby. Jako doplněk pro podběrák lze dokoupit magnetickou spojku nebo plovák, který zachrání podběrák před utopením.

Mohlo by se Vám líbít

img-ads